A KAP-hálózat célja, hogy az 2023-2027-es programozási ciklus Európai Uniós elvárásaihoz illeszkedve nagyobb mértékben vonja be a mezőgazdaság és vidékfejlesztés területén működő gazdálkodókat, közigazgatási szerveket, szaktanácsadókat, kutatókat és az innováció szereplőit a KAP Stratégiai Terv végrehajtásába.
A KAP hálózat konkrét céljai:
- bevonja a kedvezményezetteket a KAP stratégiai tervek végrehajtásába, valamint tájékoztatást nyújt a kedvezményezettek számára a finanszírozási lehetőségekről,
- segítse a Minisztériumot, valamint a Kifizető Ügynökséget a KAP stratégiai terv végrehajtásában,
- előmozdítsa az innovációt a mezőgazdaság és a vidékfejlesztés területén, támogassa a szereplők közötti tudáscserét, valamint tudásépítést,
- hozzájáruljon a monitoring- és értékelési kapacitásokhoz és tevékenységekhez;
- hozzájáruljon a KAP stratégiai tervek eredményeinek terjesztéséhez.
A KAP-hálózat elsődleges feladata, hogy tájékoztassa a nyilvánosságot és a potenciális kedvezményezetteket a KAP céljairól és a KAP Stratégiai Terv által biztosított mező- és erdőgazdálkodáshoz, élelmiszertermeléshez és előállításhoz, valamint vidékfejlesztéshez kapcsolódó finanszírozási lehetőségekről, támogatási szabályokról.
A Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások eljárási rendjéről szóló 2022. évi LXV. törvény 12. § (5) bekezdése és a KAP Stratégiai Terv alapján, Magyarországon az Agrárminisztérium koordinálásával, Nemzeti KAP-hálózat működik.
A KAP-hálózatban együttműködő egységek:
- Agrárminisztérium
- Vidék- és térségfejlesztést Támogató Egység
- Innovációt és Digitalizációt Támogató Egység
- Zöld Támogató Egység